Blog Layout

Mednarodno tekmovanje Brainobrainfest 2022

Brihtne in spretne glavce mladih udeležencev programa Brainobrain s celotnega sveta so imele ponovno priložnost svoje sposobnosti preizkusiti in izkazati na mednarodnem tekmovanju Brainobrainfest, ki je tudi letos, zaradi posebnih razmer, potekalo preko spleta. 

V nedeljo, 29. 1. 2022, se je tako v hitrostnem računanju pomerilo okoli 23.537 tekmovalcev, ljubkovalno imenovanih »bobkov«  iz 72 različnih držav, dogodka pa se je udeležilo več kot 360 otrok iz Slovenije! Vsako leto nas je več!


Z velikim ponosom vam sporočamo, da so učenci vaše šole sodelovali na letošnjem Brainobrainfestu in osvojili nagrade: 


- najvišjo nagrado CHAMPION (pokal)


LUCAS ČERČEK ŠKRINJAR




-GOLD TOPPER (zlato medaljo) 


DAVID PIRMAN


LINA PAČNIK


MILAN KANDUČ


ZOJA RIBARIČ



-SILVER TOPPER (srebrna medalja)


ASI JAKIN


LEA ČOSO




Sami sebi smo največji tekmeci!

Udeleženci tekmovanja vsako leto priprave nanj začnejo že več tednov prej, sama udeležba pa jim služi kot koristna povratna informacija o tem koliko in kako hitro napredujejo, hkrati pa doseženi rezultati predstavljajo odlično nagrado za vložen trud in delo ter motivacijo za nadaljnje sodelovanje, izboljševanje in doseganje ciljev. Tako se otrokom približa tudi vrednote kot so osredotočenost, trud, delo in disciplina. Eden izmed glavnih in najpomembnejših prizadevanj  Brainobrainfesta je otrokom približati dejstvo, da je tudi tekmovanje s samim sabo in nenehno izboljševanje sebe ter svojih sposobnosti zelo pomembno.

Ponovno se lahko pohvalijo z odličnimi rezultati, ki so jih naši slovenski “bobki” dosegli. Prejeli so namreč 25 najvišjih nagrad oziroma pokalov, imenovanih tudi “Champion”, kar 96 zlatih ter ogromno srebrnih nagrad!

Za kaj pravzaprav gre?

Samo tekmovanje obsega reševanje šestdesetih zapletenih računov, pri čemer so si udeleženci, otroci, stari med 4 in 14 let, pomagali z osvojenimi veščinami hitrostnega računanja. Mlajši otroci so na primer lahko do rešitev prišli z uporabo abaka, starejšim pa je pri reševanju pomagala mentalna aritmetika oziroma vizualizacija. Za reševanje so imeli na voljo 4 minute časa, za zmagovalce pa so bili razglašeni tisti, ki so čim več računov izračunali najhitreje in najbolj natančno. 

»Tekmovanje smo poimenovali Brainobrainfest, zato ker je to festival veščin in talentov. Izredno smo ponosni na naše bobke, ki kljub še zmeraj nenavadnim okoliščinam, vztrajajo in ostajajo zvesti naši bob rutini. Z veliko resnostjo in odgovornostjo so pristopili k Brinobrainfestu, kar potrjujejo tudi osvojene nagrade. » je povedala direktorica programa za Slovenijo Tea Grbić.

Ustanovitelj programa g. Anand Subramanian pa izpostavlja, da se otroci v Barinobrain programu , poleg odličnih vedenjskih, jezikovnih in drugih sposobnosti, naučijo tudi razmišljati hitreje in jasneje ter pogosto najdejo rešitve tam, kjer jih drugi ne. Takšne in podobne veščine pa so danes vse bolj zaželene in pomembne tako pri osebnostnem razvoju kot tudi pri nadaljnjem delovanju na kariernem področju.


Se vidimo prihodnje leto!


Otroci se tekmovanja in priprav nanj vsako leto ponovno veselijo in tudi letošnje leto ni bilo nič drugače, pa čeprav je bilo ponovno izvedeno v spletni obliki. Udeleženci in njihovi starši so tak način lepo sprejeli, kljub temu pa upamo, da bomo lahko naslednje leto ponovno potovali v Dubaj ter dogodek izvedli v živo, tekmovali drug ob drugem, se spoznali še z ostalimi “bobki” iz drugih držav ter skupaj doživeli to čudovito izkušnjo.


Share by: